Collectieve wanprestatie aan de kant van JOS/WGM 2
AMSTERDAM –
Vandaag stond de thuiswedstrijd tegen Hollandia 2 uit Hoorn op het programma. Jos Wgm2 draait de laatste paar weken uiterst stroef en daarom moest er vandaag maar eens gewonnen worden, om toch aansluiting te vinden in de hoogste regionen in de Reserve Hoofdklasse A. Het team van trainer Smakman stond voor de aanvang van de wedstrijd ‘netjes’ in middenmoot met 11 punten uit 7 wedstrijden. Maar het team wil en kan meer, dat is te voelen in de kleedkamer. Maar goed, dat moest nog wél worden omgezet in een goed resultaat vandaag.
Jos Wgm 2 begon vandaag in een gewijzigde opstelling. Jaap Lorier mocht eindelijk weers eens voetballen na 5 maanden blessureleed, Daley de Meij keerde terug in de basiself na een korte vakantie en Andy Simpe startte eveneens in de basis. Al na 2 minuten testte Jeroen Halsema, op aangeven van Jaap Lorier de keeper uit Hoorn. Helaas wist hij zijn doel schoon te houden. Vanaf dat moment dicteerde Hollandia en had Jos Wgm weinig te zeggen in eigen huis. In de 25ste minuut resulteerde dat in een 0-1 achterstand, na een miscommunicatie in de verdediging. Jos Wgm herstelde zich echter ontzettend snel. Uit de eerstvolgende aanval torpedeerde de aanvoerder van Hollandia, Youri Pattinama. Penalty dus! Dit buitenkansje liet Jeroen Halsema natuurlijk niet aan hem voorbijgaan, 1-1.
Maar de ploeg uit Hoorn beschikte eveneens over een snelwerkend reactiemechanisme. In de 30ste kwam de ploeg wéér op een voorsprong, ditmaal uit een corner. Andy Simpe kreeg de bal ongelukkig op zijn voet, en daardoor verdween de bal achter het doel van Joeri Hartemink, 1-2.
In de tweede helft hadden we te maken met een heel ander Jos Wgm. Niet omdat er gewisseld werd, maar vooral omdat de strijdlust in het team terugkeerde. In een thuiswedstrijd werd er immers anderhalf jaar niet verloren. Wíj zijn de baas op eigen veld!
Jos Wgm creeërde wat kleine kansjes, maar helaas bleef de gelijkmaker uit. Rond de 70ste minuut probeerde de trainer iets te bewerkstelligen met 2 wissels. Ismael Markeloo kwam erin voor Andy Simpe en Jaap Lorier werd gewisseld voor Rody Roos. Wat meer snelheid op de flanken dus.
Jos Wgm heeft in het laatste kwartiertje legio kansen gehad op de gelijkmaker. O.a. Youri Pattinama en Rory de Kluijver lieten deze kansen onbenut, en het leed was helemaal geschied toen Hollandia de 1-3 uit een counter wist te maken. De wedstrijd was gelopen. Tóch waren er in de laatste fase nog wat stuiptrekkingen bij de Amsterdammers. Dit resulteerde uiteindelijk nog in een 2-3 eindstand door een opnieuw een penalty van Jeroen Halsema. Een stand waar íets meer mee valt te leven, maar vrolijk werden we er allemaal niet van.
As weekend krijgen we de kans om de nare smaak van vandaag weg te spoelen. We trappen om 11.30 af in Alkmaar tegen Afc 34.
Opstelling:
1 – Joeri Hartemink. 2- Daley de Meij. 3 – Willem Kiel. 4 – Todd Acquah. 5 – Jean-Rene Esajas. 6 – Danny Hijzelendoorn (45e min Younes Chichaoui). 7 – Rory de Kluijver. 8 - Andy Simpe (65e min Ismael Markeloo). 9 – Jaap Lorier (75e min Rody Roos). 10 – Youri Pattinama . 11 – Jeroen Halsema.






